Do zwiedzania w Uniejowie

Geotermia Uniejów ul. Kościelnicka jest jedną z pięciu istniejących na terenie kraju, a jedyną w województwie łódzkim Geotermią, wykorzystującą źródła geotermalne. Wody termalne, z uwagi na swe właściwości mają szerokie zastosowanie w gospodarce, lecznictwie a także w rekreacji.
XIV - wieczny Zamek - Mury zamku wzniesiono z cegły gotyckiej, a fundamenty z kamienia polnego. Obecnie mieści się w nim restauracja oraz hotel. Można również podziwiać panoramę miasta i okolic z wieży zamkowej. Wokół zamku rozpościera się XIX w. park gdzie znajduje się ścieżka edukacyjno – turystyczna.
XIV - wieczna Kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny - wzniesiona przez arcybiskupa Jarosława Bogorię Skotnickiego - w stylu gotyckim. W pobliżu kolegiaty stoi osobno neobarokowa dzwonnica wysokości 25 m. Została ona zbudowana na przełomie XIX/XIX w.
XIX - wieczna kaplica grobowa rodziny carskiego generała hrabiego Aleksandra Tolla - została wybudowana w stylu neobizantyjskim na planie krzyża greckiego, w formie dwukondygnacyjnego mauzoleum w 1885 roku, w lesie na trasie Uniejów - Dąbie.
XIX - wieczny późnoklasycystyczny dworek szlachecki - został zbudowany na planie prostokąta. Pełnił funkcję mieszkania zarządcy dóbr należących do hrabiego Aleksandra Tolla. Obecnie w budynku mieści się Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury, a także Szkoła Muzyczna I Stopnia.

Okolice Uniejowa

SPYCIMIERZ 3 km od Uniejowa
Jedna z najstarszych parafii w Polsce. Miejscowość słynąca z 200-letniej tradycji "kwietnych dywanów" układanych w dzień Bożego Ciała.
BRONÓW 8 km od Uniejowa
XIX- wieczny Dworek otoczony parkiem ze słynną aleją grabową. W dworku tym mieszkała w latach 1862-1872 Maria Konopnicka. Obecnie mieści się tam muzeum poświęcone pisarce.
GŁOGOWIEC 10 km od Uniejowa
Znajduje się tam rodzinny dom Św. Faustyny Kowalskiej -obecnie muzeum
ŚWINICE WARCKIE 12 km od Uniejowa
Jest tam sanktuarium urodzin i chrztu Św. Faustyny Kowalskiej-Apostołki Bożego Miłosierdzia oraz grób rodziców Świętej.
ZBIORNIK WODNY "PRZYKONA" 12 km od Uniejowa
Obszar górniczy w obrębie zwałowiska wewnętrznego odkrywki Adamów. Znajduje się tam strzeżone kąpielisko, przystań żeglarska, windsurfing
ZBIORNIK JEZIORSKO 16 km od Uniejowa
Zbiorników retencyjny, miejsce zawodów motorowodnych, rezerwat ornitologiczny
CHEŁMNO 20 km od Uniejowa
Monumentalny pomnik, miejsce hitlerowskiego obozu masowej zagłady w latach 1941-1945
DOBRÓW 22 km od Uniejowa
Drewniany kościół pod wezwaniem Świętej Trójcy. Pustelnia i miejsce kultu sławnego cudotwórcy, Arcybiskupa Gnieźnieńskiego, Błogosławionego Bogumiła.
Kopalnia w Klodawie

Obsługa techniczna, projekt i wykonanie: lodnet.pl